Budějovická výstava Hobby přilákala 38.189 lidí, o 2000 víc než loni

Letošní 30. ročník budějovické výstavy Hobby určené pro kutily, chovatele a zahrádkáře navštívilo od 11. do 14. května 38.189 lidí. Proti loňsku to bylo asi o 2000 návštěvníků víc. Výstava na budějovickém výstavišti byla letos poprvé o den kratší, čtyřdenní, nově nabídla karavany či doplňky pro kempování. Novináře o tom informovala mluvčí výstaviště Michaela Čeňková. Novinkou na Hobby byl první ročník akce Czech Food Expo, národní potravinářský veletrh představil české potraviny a nápoje.

"Chtěli jsme reagovat na stále větší zájem společnosti o české potraviny. Jsme rádi, že byl o veletrh zájem a že skvěle doplnil výstavu Hobby. Obě výstavy byly i přes nepřízeň počasí velmi úspěšné," uvedl v tiskové zprávě předseda představenstva výstaviště Mojmír Severin. Na Hobby bylo přes 300 vystavovatelů.

Na veletrhu Czech Food Expo se představili výrobci a prodejci masných a mléčných výrobků, čokoládovny, pivovary, lihovary nebo vinařství. V pavilonu T1 nabídlo výrobky asi 80 vystavovatelů. Při veletrhu předala svá ocenění nejlepším výrobcům jihočeská agrární komora.

"My jsme velmi spokojeni. Lidé ochutnávali a ihned nakupovali. Takový zájem jsme nečekali. Co je skvělé, že jsme se propojili s dalšími výrobci a vystavovateli a jsme domluveni na spolupráci. V našem případě půjde o nové druhy medů a marmelád," zhodnotil potravinářský veletrh Petr Šavel z obchodu Naše farma.

Největší akcí, kterou budějovické výstaviště pořádá, je agrosalon Země živitelka. V loňském roce ho navštívilo 114.501 lidí. Areál výstaviště zabírá 25 hektarů, výstavní plocha pavilonů je 6000 metrů čtverečních. Budějovické výstaviště skončilo loni ve ztrátě po zdanění 7,9 milionu korun, předloni bylo v zisku 10,8 milionu. Tržby loni meziročně stouply o 30,5 procenta na 84,6 milionu Kč.

Autor: ČTK