Food festival v Českých Budějovicích nabídne sýry a cidery od jihočeských výrobců

Food festival v Českých Budějovicích nabídne sýry a cidery od jihočeských výrobců

V Českých Budějovicích tento víkend v sobotu 24. září proběhne první ročník Food festival v Klášteře, organizovaný Spolkem restaurací v jižních Čechách. Celodenní událost se uskuteční v prostorách Dominikánského kláštera s chrámem Obětování Panny Marie a plynule naváže na tradiční farmářské trhy na přilehlém Piaristickém náměstí.

Řemeslná výroba sýrů a jablečné cidery z jižních Čech. To jsou hlavní lákadla prvního ročníku Food festivalu v Českých Budějovicích. Jihočeský kraj má, co se týká počtu mléčných farem s vlastní výrobnou sýrů pevnou základnu, a tak se návštěvníci mohou těšit nejen na kravské, ale i kozí či ovčí speciality z regionu. Ochutnávku sýrů skvěle doplní pestrá nabídka kraftových ciderů od místních výrobců.  Návštěvníci se také mohou těšit na street foodové speciality, které pro ně připraví členové spolku Jíme Jih a spřátelených podniků.

Za symbolické vstupné účastníci festivalu poznají kvalitu jihočeských potravin, užijí si ochutnávku zdarma, nakoupí produkty přímo u zdroje a poznají kulinářský um kuchařů z místních restaurací. Chybět nebude nabídka kvalitní kávy, sladký bar a celý gastronomický zážitek a atmosféru v průběhu dne umocní poslech živé hudby.

Více informací na https://www.facebook.com/events/433169312093541?active_tab=about